a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

9.Mistrovství Evropy Parketářů

9.MEP se uskutečnilo v Rumunsku v Bukurešti ve dnech 29.3. – 31.3.2012.

Soutěže se zúčastnilo 10 závodníků ze 6ti zemí: ČESKO, NĚMECKO, RAKOUSKO, IT?LIE, POLSKO, RUMUNSKO a jako pozorovatel BULHARSKO.

Soutěž spočívala ve výrobě parketové podlahy dle zadaného vzoru ze třech dřevin.

Jako vždy se hodnotil čas, přesnost formátování jednotlivých vlysů, přesnost sestavení, dodržení zadaných rozměrů, broušení a povrchová úprava olejem.

Na stupních vítězů stanuli dva soutěžící z Německa 1ní a 3tí místo. 2hé místo obsadil soutěžící z Rakouska.

Za Cech Parketářů a Podlahové techniky ČR reprezentoval jako jediný zástupce České republiky Filip Tomšů ze Všeminy. Při jeho věku 18ti let obstál ve tvrdé konkurenci jako skutečný profesionál.

Zadání zvládl v předepsaném čase a dodržel základní kritéria, takže byl ohodnocen do skupiny na 4.místo!

Pro náš Cech je to významné ocenění a předpoklad, že v našich firmách vyrůstají noví mistři.

Souběžně probíhala soutěž v podlahářském řemesle – pokládka koberců, lina a PVC. Zde jsme zástupce neměli.

Po vyhodnocení soutěže byla slavnostně vybrána další pořádající země pro rok 2014. Soutěž MEP se pořádá ve 2letých cyklech. Vybrána byla: ČESK? REPUBLIKA!

Gestorem soutěže za ČR byl pověřen člen výboru EUFA P+F ing.Jiří Dvořák, zástupce ČR v mezinárodní jury a soudní znalec v oboru podlah.

Dle jeho slov bude na úspěchu této prestižní soutěže záviset na dobré přípravě soutěžících a především na podpoře partnerů, sponzorů a mediální podpory.

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz